اهواز، بلوار پاسداران، طبقه فوقانی بانک مسکن

اخبار

اخبار شرکت جامع سازه سبلان

حفر ۱۷ حلقه چاه نفت و گاز در ۲ ماه نخست امسال

به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‌خمیس گفت: از این ۱۷ حلقه چاه، هشت حلقه توسعه‌ای/توصیفی و ۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی افزود: از مجموع چاه‌های حفر شده ۱۲ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، یک حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی و چهار حلقه در قالب پروژه‌ای تکمیل شد و در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با اشاره به اینکه در مدت پیش گفته ۲۵ هزار و ۳۴۸ متر حفاری به ثبت رسید، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۳ دستگاه حفاری در حال جابه‌جایی در موقعیت‌های عملیاتی هستند…

۰

افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی در ایران

نخستین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی در ایران توسط گروه مپنا در برج میلاد تهران در زمینی به مساحت بیش از ۷۰۰ متر مربع افتتاح شد.

باین جایگاه دارای دو خط تأمین توان برای خودرو و موتورسیکلت است که در خط یک، شارژ سریع و شارژ کند نصب شده و در خط دو نیز شارژ موتور سیکلت قرار دارد.

همچنین شارژرها بر اساس استانداردهای بین‌المللی بومی سازی و ساخت داخل شده و کنترل و مانیتورینگ برای ارتباطات بالادستی بر اساس پروتکل OCPP صورت می‌گیرد…

۰

بومی سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری

رئیس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران از اجرایی شدن طرح بومی سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران بهنود منصور نژاد روز یکشنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) در این باره گفت: این قطعات و تجهیزات مربوط به پمپ های سیال حفاری، دراورکس، آچار هوا، پمپ های گریز از مرکز، تجهیزات خدمات فنی و ابزار در گردش حفاری است.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر این شرکت با حدود ۲۵۰ سازنده قطعات و تجهیز و صنعتگران داخلی ارتباط کاری دارد، افزود: با برنامه ریزی به عمل آمده و نیاز سنجی صورت گرفته از مدیریت های عملیاتی و خدمات فنی و مهندسی، تولید داخل نمودن قطعات و تجهیزات در طول سال استمرار و افزایش خواهد یافت…

۰

آمادگی نیروگاه‌های برق حرارتی برای تابستان

عبدالرسول پیشاهنگ با بیان این‌که ۸۵ درصد ظرفیت تولید برق ایران در اختیار نیروگاه‌های برق حرارتی است اظهار کرد: این در حالیست که این نیروگاه‌ها، ۹۵ درصد برق کشور را تولید می‌کنند و باید با در سرویس نگهداشتن این نیروگاه‌ها و نگه‌داری از آنها، برای تابستان آمادگی کامل داشته باشیم.

وی با بیان این‌که ظرفیت نصب شده کشور، ۸۱ هزار مگاوات است توضیح داد: ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه برق آبی، ۶۰۰۰ مگاوات در اختیار صنایع، ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه اتمی، ۳۰۰۰ مگاوات تولید پراکنده و ۶۸ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی است.

معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با بیان این‌که به ازای هر ۱۰۰۰ متر که از سطح دریا ارتفاع پیدا می‌کنیم، ۱۲.۵ درصد از ظرفیت نیروگاه‌ها کاسته می‌شود، به سن نیروگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در ایران نیروگاه‌هایی با سن ۶۰ سال و هم‌چنین با سن نزدیک به چند ماه فعالیت می‌کنند و باید گفت نیروگاه‌هایی که ۶۰ سال عمر دارند، با تولید و راندمان اولیه خودشان در مدار تولید قرار دارند.

پیشاهنگ ادامه داد: در واقع زمانی که سن نیروگاه‌ها بالا می‌رود، باید تمهیداتی به کار ببریم که بتوانیم از آنها بهره‌برداری اولیه را داشته باشیم…

۰

مبنای قیمت‌گذاری نفت چیست؟

فرمول قیمت‌گذاری که مهم‌ترین اصل در قراردادهای تجاری نفت است، به این شکل عمل می‌کند که ابتدا قیمت شاخص اصلی نفت پایه، اعلام شده و با توجه به تفاوت‌های نفت مورد معامله با نفت شاخص، قیمت گذاری انجام می‌شود.

هم اکنون حدود ٧٠ درصد قیمت‌گذاری نفت خام‌های جهان با شاخص نفت برنت انجام و باقی قیمت‌گذاری ها توسط نفت خام‌های دیگر انجام می‌شود.
هر منطقه، یک شاخص

سعید مهرافروز، کارشناس انرژی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کشورهای صادر کننده نفت، برای صادرات به اروپا از شاخص نفت برنت مدت‌دار استفاده می‌کنند، گفت: قیمت نفت برنت هر روزه اعلام می‌شود و میانگین قیمت یک ماهه آن (در یک دوره تعیین شده توسط صادر کننده) مبنای قیمت گذاری نفت این کشورهاست که با توجه به کیفیت نفت خام مورد معامله، قیمتی بیشتر یا کمتر از نفت برنت برای آن مشخص می‌شود…

۰

پیام تبریک به مناسبت روز جهانی کارگر

فرا رسیدن یازدهم اردیبهشت ماه گرامیداشت روز جهانی کارگر و یاد‌آور زحمات شبانه روزی کارگران عزیز در سزاسر جهان، به ویژه کشور عزیزمان می‌باشد.

علیرغم پیشرفت و توسعه تکنولوژی هنوز جوامع بشری، چرخش امور جاری و زندگی خود را از ساده‌ترین سطح تا پیچیدن‌ترین آنها مرهون دستان پر توان قشر محترم کارگر می‌باشد…

۰

افتتاح نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با محوریت رونق تولید روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت ماه) با حضور وزیر نفت، شماری از مدیران ارشد صنعت نفت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شرکت‌های حاضر، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت ایران که یکی از مهمترین رویدادهای نمایشگاهی نفت و گاز در جهان بشمار می‌آید یک هزار و ۴۷ شرکت داخلی و ۱۰۶ شرکت خارجی توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند…

۰

ناوگان دریایی ایران در لیست سفید ایمنی دریانوردی دنیا

محمد راستاد محمد راستاد، در تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ارتقای ایمنی، اعلام کرد: مجموعه اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان برای حفظ و ارتقای ایمنی دریانوردی موجب شد، ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران از لحاظ استاندارد و ایمنی در لیست سفید سازمان بین‌المللی دریانوردی قرار گیرد.

به گزارشی از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم این سازمان تامین ایمنی دریانوردی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه آبراه‌های منتهی به بنادر کشور نیازمند عمق ایمن برای پذیرش کشتی‌ها هستند، بنابراین یکی از اقداماتی که منجر به ارتقای ایمنی دریانوردی می‌شود تهیه نقشه‌های هیدروگرافی آبراه‌های بنادر و انجام لایروبی است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف مرتبط با تامین ایمنی دریانوردی توسط سازمان بنادر و دریانوردی، استقرار علائم کمک ناوبری در ورودی‌های بنادر و آبراه‌های تحت مسئولیت این سازمان است و در عین حال باید به صورت مستمر علائم کمک ناوبری برای سرویس‌دهی منظم و شبانه‌روزی مدنظر قرار گیرد…

به گزارشی از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم این سازمان تامین ایمنی دریانوردی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه آبراه های منتهی به بنادر کشور نیازمند عمق ایمن برای پذیرش کشتی ها هستند، بنابراین یکی از اقداماتی که منجر به ارتقای ایمنی دریانوردی می شود تهیه نقشه های هیدروگرافی آبراه‌های بنادر و انجام لایروبی است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف مرتبط با تامین ایمنی دریانوردی توسط سازمان بنادر و دریانوردی، استقرار علائم کمک ناوبری در ورودی های بنادر و آبراه های تحت مسئولیت این سازمان است و در عین حال باید به صورت مستمر علائم کمک ناوبری برای سرویس دهی منظم و شبانه روزی مدنظر قرار گیرد…

۰

آلودگی ناشی از نشت نفت در مناطق سیلابی وجود ندارد.

مدیرتولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: هیچ گونه آلودگی ناشی از نشت نفت در مناطق سیلابی وجود ندارد و تهدیدی از جانب چاه‌ها و خطوط لوله نفت متوجه رودخانه‌های استان خوزستان نیست.

به نقل از ایرنا، سعید کوتی به اقدام‌های ایمن‌سازی پیش از وقوع سیل در تاسیسات نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب اشاره کرد و افزود: با پیش‌بینی‌های انجام‌شده به منظور حداقل‌سازی آسیب‌های ناشی از سیلاب، اقدام‌های لازم برای بستن بعضی از چاه‌های نفت که احتمال آبگرفتگی داشتند، انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین عملیات توپکرانی و تمیز کردن خطوط لوله پیش و پس از وقوع سیلاب نیز انجام شد.

کوتی با اشاره به اینکه اقدام‌های بسیار زیادی انجام شده و برخی دیگر نیز در حین سیل انجام خواهد شد، گفت: به همین دلیل تاکنون هیچ حادثه زیست محیطی در سطح مناطق درگیر با سیلاب رخ نداده است…

۰

ایمن سازی دستگاه حفاری ۳۲ فتح با اولویت احداث و تقویت سیل بند روستاهای مجاور این دکل

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: ایمن سازی دستگاه حفاری ۳۲ فتح با اولویت احداث، استحکام بخشی و تقویت سیل بند روستاهای مجاور این دکل و اردوگاه آن به فوریت انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی عصر دوشنبه (۲۶ فروردین) پس از اعلام ستاد بحران شرکت مبنی بر آسیب رسیدن به سیل بند خاکی در نزدیکی روستای آلبوبالد و پیام دستگاه حفاری ۳۲ فتح دال بر جاری شدن سیلاب به طرف اردوگاه این دستگاه، در منطقه حضور یافت .

وی که از سوی مدیر خدمات، کارشناسان اچ اس یی، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران و رؤسای بخش های عملیاتی و پشتیبانی شرکت همراهی می شد پس از بازدید میدانی و بررسی شرایط ، تامین امکانات و تجهیزات لازم برای احداث و استحکام بخشی به سیل بند منطقه را در دستور کار قرار داد…

۰