اهواز، بلوار پاسداران، طبقه فوقانی بانک مسکن

اخبار

اخبار شرکت جامع سازه سبلان

ایران در رده نخست تولید ترانسفورماتور برق

عضو سندیکای برق نیز از دستیابی ایران به فناوری تولید انواع ترانسفورماتور های برق خبرداد و گفت: هم اکنون متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را می زنند.

به نقل از وزارت نیرو، سید زمان حسینی، معاون هماهنگی انتقال توانیر در بازدید از ترانس بازسازی شده توسط بخش داخلی با اشاره به توان بالای شرکت های فنی و مهندسی ایران جهت حضور در بازارهای صادراتی، گفت: به عنوان نماینده بخش دولتی از تمامی فعالیت ها در این حوزه حمایت می کنیم.

آرش آقایی فر، عضو سندیکای برق نیز از دستیابی ایران به فناوری تولید و بازسازی انواع ترانسفورماتور های توزیع و قدرت برق خبرداد و گفت: هم اکنون متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را در خاورمیانه می زنند. به این ترتیب می توان گفت در زمینه ساخت و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای شبکه برق فاصله ای با رقبای بین المللی خود نداریم و اکنون می توان به جرئت اعلام کرد که جزو کشورهای رده اول در زمینه فناوری های مرتبط با ترانسفورماتورهای قدرت در دنیا هستیم…

۰

برنامه جدید بانک مرکزی برای تغییر کانال انتقال اثر پول پرقدرت به نقدینگی

همتی اعلام کرد: بانک مرکزی مصمم به تغییر کانال انتقال اثر پول پرقدرت به نقدینگی، با راه‌اندازی عملیات بازار باز است، با این روش، بانک مرکزی همانند تجربه بسیاری از بانکهای مرکزی دنیا، به‌جای کنترل مقدار پول به کنترل قیمت پول می‌پردازد.

عبدالناصر همتی در یادداشتی نوشت: ترازنامه بانک مرکزی، یا همان حجم پول پرقدرت، از دو مسیر بزرگ می‌شود؛ یک مسیر، افزایش خالص خرید ارزهای خارجی توسط بانک است. این ارزها عمدتاً مربوط به درآمدهای نفتی دولت یا صندوق توسعه ملی هستند. این بسط ترازنامه، مربوط به عرضه برونزای ذخایر است. یک مسیر دیگر، افزایش بدهی بانکها یا دولت به بانک مرکزی است. این افزایش بدهی، مربوط به تقاضای درونزای اقتصاد است…

۰

هلدینگ ملی حفاری در آینده ای نزدیک راه اندازی می‌شود

شرکت‌های ملی حفاری و توسعه پترو ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مدیرعامل NIDC در حاشیه امضا تفاهم‌نامه: هلدینگ ملی حفاری در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود؛این شرکت به لحاظ حجم دکل در غرب خاورمیانه رتبه سوم را دارد؛ از نظر فناوری، دانش فنی، تکنیسین و متخصص در سطح بسیار قوی در دنیا قرار داریم و این مسئله خود بستری را برای راه‌اندازی هلدینگ قوی و موثر فراهم خواهد کرد…

۰

ایران بزرگترین تولید کننده بنزین در میان کشورهای عضو اوپک و منطقه است

ایران با ظرفیت تولید روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین به بزرگترین تولید کننده این فرآورده استراتژیک در بین کشورهای عضو اوپک و همچنین منطقه تبدیل شده است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش اعلام کرد: میانگین تولید بنزین کشور از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۸ میلیون لیتر در روز بوده است.

علیرضا صادق آبادی با بیان اینکه در خرداد ماه امسال میزان تولید بنزین کشور به روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر رسید، افزود: این رقم در تیر و مرداد ماه به ترتیب ۱۱۱ و ۱۱۲ میلیون لیتر بوده است…

۰

انعقاد قرار داد مشارکت دو جانبه بین شرکت های ملی حفاری ایران و توسعه پترو ایران

در چهارمین روز بزرگداشت هفته دولت، قرار داد همکاری دو جانبه در موضوع مشارکت در اجرای پروژه های نفت و گاز بین شرکت ملی حفاری ایران و شرکت توسعه پترو ایران امضاء و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران این مشارکت نامه در پنجم شهریورماه در ساختمان شرکت توسعه پترو ایران در تهران به امضای سید عبداله موسوی و سپهر سپهری مدیران عامل دو شرکت رسید.

در چارچوب این سند همکاری که در موضوع مشارکت در مناقصات مربوط به اجرای پروژه های E&P ، EPDF و EPCF در داخل و خارج از کشور است، در صورتی که پیشنهادات مشترک مورد پذیرش کارفرما قرار گیرد اجرا و تکمیل تمامی کارها و ایفای خدمات به عهده طرفین خواهد بود.

بر اساس توافق به عمل آمد مطالعات زمین شناسی، طراحی و مهندسی بخش تحت الارضی پروژه توسط شرکت ملی حفاری ایران و مطالعات مهندسی و اجرای بخش سطح الارضی از سوی شرکت توسعه پترو ایران انجام پذیرد…

۰

حفر و تکمیل ۴۱ حلقه چاه‌‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران سرپرست معاونت مدیرعامل شرکت در عملیات حفاری گفت: از این تعداد چاه ۱۷ حلقه توسعه‌ای / توصیفی و ۲۴ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

محمد آل خمیس افزود: از مجموع این چاه‌ها ۲۹ حلقه در گسترده عملیاتی شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، دو حلقه نفت مناطق مرکزی، سه حلقه نفت فلات قاره، سه حلقه مهندسی و توسعه نفت و چهار حلقه در قالب پروژه حفر شد…

۰

حفر ۱۷ حلقه چاه نفت و گاز در ۲ ماه نخست امسال

به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‌خمیس گفت: از این ۱۷ حلقه چاه، هشت حلقه توسعه‌ای/توصیفی و ۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی افزود: از مجموع چاه‌های حفر شده ۱۲ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، یک حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی و چهار حلقه در قالب پروژه‌ای تکمیل شد و در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با اشاره به اینکه در مدت پیش گفته ۲۵ هزار و ۳۴۸ متر حفاری به ثبت رسید، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۳ دستگاه حفاری در حال جابه‌جایی در موقعیت‌های عملیاتی هستند…

۰

افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی در ایران

نخستین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی در ایران توسط گروه مپنا در برج میلاد تهران در زمینی به مساحت بیش از ۷۰۰ متر مربع افتتاح شد.

باین جایگاه دارای دو خط تأمین توان برای خودرو و موتورسیکلت است که در خط یک، شارژ سریع و شارژ کند نصب شده و در خط دو نیز شارژ موتور سیکلت قرار دارد.

همچنین شارژرها بر اساس استانداردهای بین‌المللی بومی سازی و ساخت داخل شده و کنترل و مانیتورینگ برای ارتباطات بالادستی بر اساس پروتکل OCPP صورت می‌گیرد…

۰

بومی سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری

رئیس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران از اجرایی شدن طرح بومی سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران بهنود منصور نژاد روز یکشنبه (۲۹ اردیبهشت ماه) در این باره گفت: این قطعات و تجهیزات مربوط به پمپ های سیال حفاری، دراورکس، آچار هوا، پمپ های گریز از مرکز، تجهیزات خدمات فنی و ابزار در گردش حفاری است.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر این شرکت با حدود ۲۵۰ سازنده قطعات و تجهیز و صنعتگران داخلی ارتباط کاری دارد، افزود: با برنامه ریزی به عمل آمده و نیاز سنجی صورت گرفته از مدیریت های عملیاتی و خدمات فنی و مهندسی، تولید داخل نمودن قطعات و تجهیزات در طول سال استمرار و افزایش خواهد یافت…

۰

آمادگی نیروگاه‌های برق حرارتی برای تابستان

عبدالرسول پیشاهنگ با بیان این‌که ۸۵ درصد ظرفیت تولید برق ایران در اختیار نیروگاه‌های برق حرارتی است اظهار کرد: این در حالیست که این نیروگاه‌ها، ۹۵ درصد برق کشور را تولید می‌کنند و باید با در سرویس نگهداشتن این نیروگاه‌ها و نگه‌داری از آنها، برای تابستان آمادگی کامل داشته باشیم.

وی با بیان این‌که ظرفیت نصب شده کشور، ۸۱ هزار مگاوات است توضیح داد: ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه برق آبی، ۶۰۰۰ مگاوات در اختیار صنایع، ۱۰۰۰ مگاوات نیروگاه اتمی، ۳۰۰۰ مگاوات تولید پراکنده و ۶۸ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی است.

معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با بیان این‌که به ازای هر ۱۰۰۰ متر که از سطح دریا ارتفاع پیدا می‌کنیم، ۱۲.۵ درصد از ظرفیت نیروگاه‌ها کاسته می‌شود، به سن نیروگاه‌ها اشاره کرد و گفت: در ایران نیروگاه‌هایی با سن ۶۰ سال و هم‌چنین با سن نزدیک به چند ماه فعالیت می‌کنند و باید گفت نیروگاه‌هایی که ۶۰ سال عمر دارند، با تولید و راندمان اولیه خودشان در مدار تولید قرار دارند.

پیشاهنگ ادامه داد: در واقع زمانی که سن نیروگاه‌ها بالا می‌رود، باید تمهیداتی به کار ببریم که بتوانیم از آنها بهره‌برداری اولیه را داشته باشیم…

۰