اهواز، بلوار پاسداران، طبقه فوقانی بانک مسکن

اخبار

اخبار شرکت جامع سازه سبلان

استفاده حداکثری از توانمندی‌های داخلی؛ محور رایزنی با سازندگان ایرانی در نمایشگاه صنعت نفت خوزستان

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهدی معینی‌فر در ۲۳ آبان ماه با اشاره به زمان برپایی این نمایشگاه، افزود: این رویداد نمایشگاهی اقتصادی از سوم تا ششم آذرماه امسال در محل نمایشگاه‌های بین المللی استان خوزستان در اهواز برگزار می‌شود.

وی گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال «رونق تولید» محور فعالیت این نمایشگاه در راستای تکیه بر توان داخلی همسو با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و توجه بیش از پیش به طراحی، ساخت و بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت می‌باشد.

معینی‌فر با بیان اینکه نمایشگاه یازدهم با همکاری و تعامل شرکت‌های تابع وزارت نفت و شرکت نمایشگاه‌های بین‌‎المللی استان خوزستان به ویژه مناطق نفتخیز جنوب برگزار می‌شود اظهار کرد: تاکنون ۲۶۰ شرکت از ۱۰ استان کشور برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌ نام کرده‌اند…

۰

یازدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان برگزار می‌شود

به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، احمد محمدی با اشاره به نام‌گذاری امسال به عنوان سال رونق تولید گفت: این نمایشگاه همسو با تحقق اهداف و سیاست‌های تبیین شده در زمینه رونق تولید و بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت با همکاری شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان خوزستان برگزار می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۲۶۰ شرکت از استان‌های خوزستان، تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی، مرکزی، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که ۳۳ شرکت از آنها شرکت دانش‌بنیان هستند…

۰

آتش‌سوزی در کانال هدایت مواد زائد نفتی پالایشگاه آبادان مهار شد.

کانال هدایت کننده مواد زائد نفتی پالایشگاه آبادان امروز یکشنبه به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد که با تلاش آتش نشانی پالایشگاه آتش مهار و از سرایت به دیگر واحدها جلوگیری شد.

این آتش سوزی در زمان پنج دقیقه مهار شد و در این حادثه آسیب دیدگی جدی گزارش نشد.

واحد ایمنی پالایشگاه آبادان در حال بررسی علت این حادثه هستند…

۰

۶۷ دستگاه حفاری در نیمه نخست امسال در مناطق عملیاتی و نفتخیز خشکی کشور جابجا شد

حمید باران گر در تشریح عملکرد ترابری سنگین شرکت به عنوان مهمترین بخش پشتیبانی عملیات حفاری، گفت: جابجایی ۱۱ دکل در این مدت با استفاده از امکانات لجستیک شرکت و ۵۶ مورد از طریق پیمانکاران بخش خصوصی طرف قرارداد صورت گرفت.

وی افزود: عملیات جابجایی اعم از سازه دکل، تجهیزات و ماشین آلات و متعلقات دستگاه حفاری در مدت پیش گفته با کاربست خودروهای سبک و سنگین در قالب ۹ هزار و ۵۷۸ محموله در سطح محورهای اصلی و جاده های دسترسی به میادین نفت و گاز براساس ضوابط و استانداردهای خاص تخصصی انجام گردید.

باران گر اظهار کرد: در ارتباط با عملیات جابجایی هر دستگاه حفاری به طور میانگین ۱۲۰ دستگاه خودروهای تریلر کفی و کمرشکن های هفت و ۱۱ محور به کار گرفته می شود و در اجرای هر عملیات بخش های مختلف از جمله واحد مهندسی حمل و نقل برای تعیین مسافت و بررسی مسیر جابجایی دستگاه مشارکت می کنند…

۰

پیام مدیر عامل شرکت جامع سازه سبلان به مناسبت هفتم مهرماه، روز ملی آتش نشانی و ایمنی

آتش نشانان در محیط‌های پر مخاطره‌آمیز و از جمله انفجار‌ها و حریق‌های گسترده به امدادرسانی و عملیات می‌پردازند. آتش نشانی جزء یکی از مشاغل سخت به شمار می‌آید.

روز ۷ مهرماه در تقویم کشور برای تقدیر از رشادت‌های آتش نشانان به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است.

سال ۱۳۵۹ درست درهمین روز بود که پالایشگاه آبادان در جنگ ایران و عراق ازسوی دشمن بعثی هدف حمله هوایی قرار گرفت. پس از این اتفاق آتش نشانان برای اطفای حریق وارد عمل شدند، در حین اطفای حریق بار دیگر این پالایشگاه بمباران شد و تعداد زیادی از آتش نشانان در این حادثه شهید شدند…

۰

تعمیر یک تجهیز کاربردی در شرکت پایانه‎های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: با استفاده از امکانات داخلی و سرمایه انسانی موجود و بدون صرف هزینه، نخستین کوپلینگ دریایی متصل به گوی شناور تعمیر شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، عباس اسدروز اظهار کرد: برای پایداری و ایمنی در فرآیند صادرات میعانات گازی از سوی گوی‌های شناور، تجهیزی به‌ نام MBC روی تجهیزات بین گوی‌های شناور و نفت‌کش‌ها نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: پس از فعال شدن این تجهیز لازم است این قطعه دوباره مونتاژ و تعمیر شود، با توجه به اینکه طراحی، تولید و مونتاژ به صورت انحصاری در اختیار دو شرکت انگلیسی و ایتالیایی است، تعمیر این تجهیز از سوی متخصصان امور فنی شرکت در منطقه پارس جنوبی انجام شد…

۰

وزیران نفت ایران و سوریه بر توسعه همکاری میان دو کشور تاکید کردند

بیژن زنگنه سه‌شنبه، دوم مهرماه پس از دیدار با علی سلیمان غانم، وزیر نفت و منابع معدنی سوریه درباره محور این دیدار با اشاره به اینکه ایشان به دعوت من به ایران آمدند، یادآور شد: وزیر نفت سوریه دیروز از تاسیسات پتروشیمی در عسلویه بازدید کردند و به نمایشگاه ایران‌پلاست هم خواهند رفت.

وی با بیان اینکه در دیدار امروز بر توسعه همکاری ایران و سوریه به ویژه در مرحله بازسازی این کشور تاکید شد، افزود: بخش خصوصی ایران می‌تواند در زمینه ساخت تجهیزات، تولید فرآورده‌های پتروشیمی، تولید ماشین‌آلات و ساخت واحدهای صنعتی در بخش پتروشیمی، نفت و گاز نقش داشته باشد.

زنگنه تقویت نیروی انسانی و آموزش فنی به نیروی انسانی سوریه در بخش نفت، گاز و پتروشیمی را از دیگر محورهای این دیدار عنوان کرد و گفت: ما آمادگی‌مان را برای انتقال تجربیات خود در صنعت گاز، شبکه‌های انتقال و توزیع گاز به طرف سوری اعلام کردیم…

۰

ایران در رده نخست تولید ترانسفورماتور برق

عضو سندیکای برق نیز از دستیابی ایران به فناوری تولید انواع ترانسفورماتور های برق خبرداد و گفت: هم اکنون متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را می زنند.

به نقل از وزارت نیرو، سید زمان حسینی، معاون هماهنگی انتقال توانیر در بازدید از ترانس بازسازی شده توسط بخش داخلی با اشاره به توان بالای شرکت های فنی و مهندسی ایران جهت حضور در بازارهای صادراتی، گفت: به عنوان نماینده بخش دولتی از تمامی فعالیت ها در این حوزه حمایت می کنیم.

آرش آقایی فر، عضو سندیکای برق نیز از دستیابی ایران به فناوری تولید و بازسازی انواع ترانسفورماتور های توزیع و قدرت برق خبرداد و گفت: هم اکنون متخصصان ایرانی در دو زمینه ساخت و تعمیرات ترانسفورماتورها حرف اول را در خاورمیانه می زنند. به این ترتیب می توان گفت در زمینه ساخت و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای شبکه برق فاصله ای با رقبای بین المللی خود نداریم و اکنون می توان به جرئت اعلام کرد که جزو کشورهای رده اول در زمینه فناوری های مرتبط با ترانسفورماتورهای قدرت در دنیا هستیم…

۰

برنامه جدید بانک مرکزی برای تغییر کانال انتقال اثر پول پرقدرت به نقدینگی

همتی اعلام کرد: بانک مرکزی مصمم به تغییر کانال انتقال اثر پول پرقدرت به نقدینگی، با راه‌اندازی عملیات بازار باز است، با این روش، بانک مرکزی همانند تجربه بسیاری از بانکهای مرکزی دنیا، به‌جای کنترل مقدار پول به کنترل قیمت پول می‌پردازد.

عبدالناصر همتی در یادداشتی نوشت: ترازنامه بانک مرکزی، یا همان حجم پول پرقدرت، از دو مسیر بزرگ می‌شود؛ یک مسیر، افزایش خالص خرید ارزهای خارجی توسط بانک است. این ارزها عمدتاً مربوط به درآمدهای نفتی دولت یا صندوق توسعه ملی هستند. این بسط ترازنامه، مربوط به عرضه برونزای ذخایر است. یک مسیر دیگر، افزایش بدهی بانکها یا دولت به بانک مرکزی است. این افزایش بدهی، مربوط به تقاضای درونزای اقتصاد است…

۰

هلدینگ ملی حفاری در آینده ای نزدیک راه اندازی می‌شود

شرکت‌های ملی حفاری و توسعه پترو ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

مدیرعامل NIDC در حاشیه امضا تفاهم‌نامه: هلدینگ ملی حفاری در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود؛این شرکت به لحاظ حجم دکل در غرب خاورمیانه رتبه سوم را دارد؛ از نظر فناوری، دانش فنی، تکنیسین و متخصص در سطح بسیار قوی در دنیا قرار داریم و این مسئله خود بستری را برای راه‌اندازی هلدینگ قوی و موثر فراهم خواهد کرد…

۰